eKultura- kultura organizacyjna a zwiększenie szansy na sukces

badanie kultury organizacyjnej, zarządzanie zmianą kultury organizacyjnej, kultura organizacyjna

 

Czy kultura organizacyjna Twojej firmy wspiera rozwój Twojego biznesu?

Czy wiesz, co Twoi pracownicy myślą o przyjętym systemie wartości w firmie?

Mamy dla Ciebie multifunkcjonalne narzędzie.

 

 

Wymień trzy firmy, które najbardziej Ci imponują. Co w nich robi na Tobie największe wrażenie? Czym wyróżniają się spośród innych firm? Bez względu na to, jak bardzo szacowne instytucje masz na myśli, wszystkie one przeżywały kryzysy lub nawet miały przed sobą widmo klęski. Nie wierzysz? Sprawdź!

Firmy te przetrwały dzięki wierze w słuszność założeń w oparciu, o które były budowane i właśnie te założenia pomagały im wracać na „szczyty” rynku.
To co jest wspólne dla tych firm, to powszechność siły wiary w swój system wartości. Bez względu na trendy w zarządzaniu, bez względu na popełnione błędy, kryzysy rynkowe, firmy te potrafiły zawsze odpowiedzieć sobie na pytania: Co powinniśmy cenić? Jacy powinniśmy być? i… spowodować, że przyjęty system wartości towarzyszył każdemu członkowi organizacji i każdej decyzji.

Jim Collins na siłę i wartość kultury organizacyjnej przytacza następujący dowód: gdyby Twoi przodkowie w roku 1926 zainwestowali jednego dolara w fundusz indeksowy, to w roku 1990 Ty - ich spadkobierca - uzyskałbyś zwrot z tego dolara w wysokości 415 dolarów. Ale, gdyby Twoi przodkowie zdecydowali się zainwestować tego samego dolara w jedną z firm, o której pomyślałeś, uzyskałbyś 6356 dolarów zwrotu.

Znawcy problematyki kultury organizacyjnej twierdzą, że cel maksymalizowania zysku sam w sobie nie jest dostateczną siłą napędową żadnej organizacji, ale dopiero odpowiedź na pytanie - W jaki sposób musimy działać, aby ten cel osiągnąć? - jest w stanie doprowadzić do jego realizacji.
Czy zatem warto zajmować się tak „ezoteryczną” sprawą, jak kultura organizacyjna? Czym jest kultura organizacyjna? To nic innego jak ideologia: wartości, postawy, symbole, zwyczaje, stereotypy myślenia oraz praktyki, decydujące o sposobie działania, komunikowania się pracowników między sobą oraz z otoczeniem zewnętrznym. Gdy tylko je zidentyfikujemy i nazwiemy, to przekonamy się, że „ezoteryczność” przyjmie postać konkretnych sposobów myślenia i powszechnych praktyk działania Twoich pracowników.
Czy są one zgodne z Waszym systemem wartości? Jak powinien wyglądać Wasz system wartości? Co należy zrobić, aby upowszechnić przyjęty przez Was system wartości?


Na wszystkie te pytania pomoże Ci odpowiedzieć nasza usługa - eKultura, dzięki której zyskujesz:

  • multifunkcjonalne narzędzie do diagnozy i projektowania zmian kultury organizacyjnej;
  • możliwość uzyskania informacji zwrotnej różnymi drogami;
  • przejrzyste i kompleksowe raportowanie;


W jakich sytuacjach warto skorzystać z naszej usługi?

badanie kultury organizacyjnej, zarządzanie zmianą kultury organizacyjnej, kultura organizacyjna, diagnoza kultury organizacyjnej

Jeżeli uznasz, że oprócz naszej metodologii i narzędzia, potrzebujesz dodatkowego wsparcia, nasi doradcy są do Twojej dyspozycji.

Dopasuj kulturę swojej organizacji do swoich planów biznesowych i …spokojniej myśl o przyszłości.

 

Zobacz inne rozwiązania HR

 

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na Twoje pytania i przygotujemy ofertę.

_____________________________________________________________________________

Dowiedz się więcej:

- Czym są e-usługi HRMobilny?;

- Jak inwestować we właściwych pracowników?;

- Jak oceniać efektywność pracowników?;

- Jak zarządzać rozwojem kompetencji pracowników?