eZaangażowanie - jak budować zaangażowanie pracowników?

eZaangazowanie, zaangażowanie pracowników, budowanie zaangażowania pracowników, badanie zaangazowania pracowników

 

Chcesz poprawić wyniki swojej firmy i budować stabilność finansową?

Chcesz wiedzieć jaki odsetek Twoich pracowników nie wykorzystuje 100% swoich możliwości?

Ta e-usługa jest dla Ciebie.

 

 

 

Budowanie zaangażowania pracowników jest jednym z największych wyzwań, przed którymi stoją firmy i menedżerowie XXI wieku. Od poziomu zaangażowania pracowników zależy bowiem końcowy rezultat oraz tempo zmian w organizacji. Usługa eZaangażowanie powstała z myślą o firmach, którym zależy na wzroście efektywności i stabilności dochodów.

Dlaczego warto rozwijać zaangażowanie pracowników?

  • Pracownicy zaangażowani przejawiają naturalną innowacyjność, z zapałem pokonują trudności i lepiej współpracują
  • Zaangażowanie w wykonywaną pracę zwiększa motywację do osiągnięcia ponadprzeciętnych wyników, co oznacza zwiększenie efektywności pracowników i jakości ich pracy
  • Efektywność i sposób pracy Twoich pracowników ma bezpośrednie przełożenie na wzrost lojalności klientów i korzyści biznesowe m.in. w postaci wzrostu stałych dochodów

Poznaj potencjał zaangażowania w Twojej firmie

Dzięki usłudze eZaangażowanie dowiesz się, jak dużym potencjałem efektywności dysponujesz i co zrobić, aby go uwolnić. Wystarczy, że odpowiesz na pytania formularza szacowania wskaźnika potencjału zaangażowania i wygenerujesz specjalny raport.

Badania Corporate Leadership Council (CLC) wykazały, że 10%-owy wzrost zaangażowania pracowników powoduje przyrost nakładu pracy o 6% oraz wzrost zysku netto o 2%. CLC szacuje, że firmy dysponują 46% potencjałem wzrostu, który może zostać uruchomiony poprzez zwiększenie poziomu zaangażowania w pracę.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule:

"Potencjał biznesowy zaangażowanych pracowników"

Skoncentruj się najważniejszych dla zaangażowania aspektach zarządzania

Zasadą jest, aby budowanie zaangażowania rozpoczynać "od góry". Zaangażowany menedżer zwiększa efektywność podległych pracowników o minimum 20%, przekazując im właściwe standardy pracy, własny zapał oraz ambicje. „Angażujące” zarządzanie oraz proefektywnościowa kultura organizacyjna to podstawowe elementy udanych programów budowania zaangażowania.

Stworzony przez nas Kwestionariusz EPQ bada 24 czynniki zaangażowania. Uwzględnia on wszystkie aspekty zarządzania, które mają istotny wpływ na kształtowanie zaangażowania pracowników.
Pierwszym produktem badania jest Piramida Zaangażowania, wskazująca główne przyczyny braku zaangażowania oraz podział pracowników na cztery grupy: aktywnie niezaangażowanych, niezaangażowanych, zaangażowanych oraz pasjonatów pracy.
Drugi produkt to Mapa Zaangażowania, identyfikująca rodzaj deficytów oraz kierunek i zakres niezbędnych zmian. Dzięki niej, poznasz swoje Atrybuty (aspekty zarządzania wspierające zaangażowanie), obszar Zmian i Priorytetów - czynniki, które powinny ulec zmianie - oraz obszar Wyzwań – czynniki, których zmiana wymaga specjalnych działań w celu osiągnięcia pozytywnych rezultatów.

Uzyskaj natychmiastowy dostęp do informacji

Wykorzystaj nasz Kwestionariusz EPQ, aby stworzyć plan budowy zaangażowania w Twojej firmie. Nie potrzebujesz do tego kosztownego oprogramowania ani sztabu specjalistów. Możesz to zrobić z każdego miejsca na Ziemi, będąc nawet setki kilometrów od swojej firmy. Jedyne warunki skorzystania z aplikacji to:

  • dostęp do Internetu,
  • kompletna baza adresów mailowych,
  • i ... 1 godzina czasu pracy Twoich pracowników.

Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii samodzielnie wygenerujesz przejrzyste raporty o różnym poziomie szczegółowości, zaraz po zakończeniu badania. Możesz też liczyć na wsparcie naszych doradców, posiadających praktyczne doświadczenia oraz umiejętność definiowania i wdrażania programów rozwoju zaangażowania pracowników, którzy pomogą Ci zinterpretować wyniki oraz wyjaśnią wszystkie wątpliwości. Sprawnie zdefiniujesz problem w Firmie oraz określisz rodzaj i zakres niezbędnych działań.

 

Zobacz inne rozwiązania HR

 Jeśli chcesz :

dowiedzieć się więcej o naszej metodologii,

zobaczyć, jak wyglada proces badania zaangażowania,

otrzymać przykładowe raporty,

umówić się na prezentację lub spotkanie,

otrzymać ofertę


Skontaktuj się z nami

 Dowiedz sie więcej:

Czym są e-usługi HRMobilny?

Jak oceniać efektywność pracowników?

Jak zarządzanie zmianą kultury organizacyjnej wpływa na efektywność Twojej firmy?

Jak inwestować we właściwych pracowników?

Jak oceniać i rozwijać kompetencje pracowników bez angażowania dużych nakładów finansowych?

Pracownicy zaangażowani przejawiają naturalną innowacyjność, z zapałem pokonują trudności i lepiej współpracują

Zaangażowanie w wykonywaną pracę zwiększa motywację do osiągnięcia ponadprzeciętnych wyników, co oznacza zwiększenie efektywności pracowników i jakości ich pracy

Efektywność i sposób pracy Twoich pracowników ma bezpośrednie przełożenie na wzrost lojalności klientów i korzyści biznesowe m.in. w postaci wzrostu stałych dochodów