eAnkiety - badaj opinie swoich pracowników i klientów

badania ankietowe on-line, ankietowanie, narzędzie do tworzenia ankiet, badanie ankietowe pracowników, badanie opinii pracownikówChcesz zwiększyć proaktywność swoich podwładnych i podnieść jakość komunikacji?

Potrzebujesz skutecznego narzędzia do badania opinii pracowników i klientów?

HRMobilny daje Ci tę możliwość!

 

 

Prowadzenie badań ankietowych wśród pracowników jest obecnie powszechną formą pozyskania informacji. Zdobytej w ten sposób wiedzy nie sposób przecenić, bo ma charakter dowodu empirycznego na potwierdzenie lub zaprzeczenie konieczności wprowadzenia zmian, które do tej pory tylko wydawały się potrzebne. Badanie opinii jest nadto podstawą zarządzania opartego na respektowaniu interesów pracowników (wolność wyrażania własnego zdania, poczucie wpływu na kwestie, które bezpośrednio ich dotyczą).

Czego może dotyczyć badanie? Zakres tematyczny w tym przypadku jest właściwie nieograniczony. Ankieta może posłużyć do poznania opinii na temat zmian strategicznych w firmie; może ułatwić podejmowanie decyzji w ramach kultury organizacyjnej (wyjazdy integracyjne, zmiana systemu komunikacji itp.); może także zostać wykorzystana np. do zbudowania motywującego pakietu socjalnego. I choć przyjęło się uważać, że badania ankietowe sa najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem docierania do takiej wiedzy, okazuje się, że na co dzień mogą nastręczyć nie lada kłopotu. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że poprawne konstruowanie kwestionariuszy, proces rozprowadzania, wypełniania i późniejsza analiza wyników wymaga czasu i może zdominować pracę działu HR. Ponadto należy uwzględnić ryzyko popełnienia pewnych błędów metodologicznych (niezrozumiałość pytań, brak poufności), które mogą skutecznie zafałszować wyniki.
Oferowana przez HRMobilny usługa eAnkiety, eliminując czynniki negatywne, pozwala:

  • odpowiednio zbudować ankietę, aby była zrozumiała przez pracowników;
  • efektywnie pozyskać dane od pracowników, dbając o poufność badania (anonimowość zwiększa prawdopodobieństwo szczerych odpowiedzi);
  • sprawnie wygenerować raport, aby przyspieszyć proces podejmowania decyzji, które zależą od wyników badania.

Gwarantujemy usprawnienie procesu pozyskiwania informacji bez ponoszenia zbędnych kosztów zakupu oprogramowania lub tych związanych z obsługą ankiet w formie papierowej. Cały proces od momentu stworzenia formularza po wygenerowanie raportu odbywa się on-line, stanowiąc tło dla innych zadań. Inwestując w nasze rozwiązanie, zyskujesz zatem:

 

  • przejrzyste narzędzie do tworzenia ankiet;
  • system umożliwiający skuteczne zbieranie danych od pracowników;
  • wgląd w przebieg procesu badania;
  • zaawansowany generator raportów.

 

Zobacz inne rozwiązania HR

Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na Twoje pytania i przygotujemy ofertę.

Film prezentujący eAnkiety

 

 

__________________________________________________________________________________________

 

Dowiedz się więcej: